Hammarö auktionsverk

hammarö auktionsverk

Välkommen till Karlstad - Hammaröauktionsverk Auktionsverk AB. KARLSTAD - HAMMARÖ AUKTIONSVERK Bruksgatan 22, 31 Skoghall Tel: Fax: Företaget har funnits i branschen i drygt 60 år. Verksamheten startade i Hällefors och flyttade till Karlstad Vi håller 3 kvalitetsauktioner per år. Samtliga objekt katalogiseras, fotograferas och publiceras på. ATT KÖPA - VILLKOR. 1. Registrering Kunden registrerar sig genom att fylla i registreringsformuläret. Det krävs att du som kund har registrerat dig för att få ta del. hammarö auktionsverk Ansvar Karlstad-Hammarö Auktionsverks ansvar gentemot köparen är alltid begränsat till prisavdrag eller till att som mest återbetala det klubbade priset jämte provision, mervärdesskatt och eventuell droit de suite. Registrering Kunden registrerar sig genom att fylla i registreringsformuläret. Budgivare har rätt att lägga bud via Mina sidor. Det framgår cain velasquez av det e-mail som skickas i samband med köpet. Norsborg centrum Auktionsverk äger rätt att vid systembolaget triangeln betalning häva köpet och erhålla ersättning för skada eller sälja om föremålet för köparens räkning utan underrättelse härom till köparen till det tjänsteprisindex och bevakningspris som Karlstad-Hammarö Auktionsverk finner lämpligt. Om Karlstad-Hammarö Auktionsverk efter begäran av köparen har lämnat en konditionsrapport över ett föremåls allmänna kondition och eventuella skador, lagningar m m, skall tiger väska uppgifter i likhet med kataloguppgifter hammarö auktionsverk tjäna som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt. Karlstad-Hammarö Auktionsverk kommer parallellt fortsätta med att sälja varor på deras egen webbsida www.

Hammarö auktionsverk - att bort

Det  vinnande budet kan således bli lägre än angivet maxbud. Karlstad-Hammarö Auktionsverk accepterar ej Amex och Diners kreditkort, utländska checkar eller eurocheckar. Alla inropsuppdrag och andra meddelanden till Karlstad-Hammarö Auktionsverk via Internet går på avsändarens risk och Karlstad-Hammarö Auktionsverk ansvarar inte för felskrivningar, förseningar i överföringen eller andra tekniska störningar, som möjliggör utnyttjandet av Internet-tjänster. Tillstånd söks via Riksantikvarieämbetet, Box , 84 Stockholm. Om inte detta sker uttages en förvaringsavgift på 40 kr inkl.

0 kommentarer

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *